Więcej o placówce


ITSY BITSY jest z założenia placówką kameralną, łatwą do ‚oswojenia’ i sprzyjającą budowaniu silnych związków między członkami niewielkiej przedszkolnej społeczności. Staraliśmy się stworzyć wnętrze przyjazne dzieciom nauczycielom i rodzicom, tak aby mieli ochotę w nim przebywać.

Postawiliśmy na jasne kolory, przyjemne światło i naturalne, przez co szlachetne i zdrowe materiały.

Chcemy, aby nasze przedszkole dawało impuls do zabawy i eksploracji, ale nadmiernie nie narzucało aktywności, które dzieci mogą w nim podejmować, pozostawiając miejsce dla ich kreatywności i dając im swobodę. Jednocześnie kierowaliśmy się ważnym założeniem, aby wyposażenie i dekoracja sal nie przytłaczały i nie męczyły dzieci, które będą spędzać w naszych wnętrzach sporą część dnia.

Wierzymy, że spokojne i uporządkowane wnętrza pozytywnie wpływają na zdolność dzieci do skupienia się i zachęcają do dbałości o otoczenie.

Zgromadzone pomoce Montessori i elementy wyposażenia zachęcają do różnorodnej aktywności, uruchamiając podczas odkrywania rożne zmysły.

Mamy nadzieję,  że aranżacja naszej przestrzeni zainspiruje dzieci do odkryć, badań i uczenia się, a jednocześnie rozwijać będzie ich poczucie estetyki.